Laxní postoj se nevyplácí – myslete na sebe a pojistěte si dobře domov

Až třetina českých domácností není pojištěna. Majitelé takových bytů a domů jsou hazardéři s vlastním osudem. Jste to i vy? A už jste si položili otázku, kde případně vezmete peníze na celkovou opravu, když dojde k požáru nebo třeba povodni? Že by vás zatížil výdaj i několik tisíc korun na rozbité nebo odcizené spotřebiče? Tak proč se nepojistíte, když je to tak snadné…

Nutný základ – pojištění nemovitosti

Základním typem je pojištění nemovitosti, které kryje škody pouze na nemovitosti jako takové a také na přilehlých stavebních součástech, případně se vztahuje i na malé stavby na zahradě, jako jsou septik, studna, bazén aj., může pokrývat i škody na zahradních kulturách. Pojišťovna vám vyplatí škody, když dojde ke zničení nebo poničení přírodními živly i při řádění vandalů nebo zlodějů. Jenže co si budeme povídat, většinou dojde k poničení movitostí, takže tato pojistka sama o sobě nestačí.

pojištění domu

RADA: vždy je nutné, aby byla sepsána na jméno majitele nemovitosti. Proč? Čtěte zde.

Komplexní pojistka je jen o něco málo dražší 

Abyste měli pojištěné vše, volte pojištění domu, oficiálně se nazývá pojištění majetku. To se totiž jako jediné vztahuje na movité i nemovité věci. Tato pojistka kryje škody na spotřebičích a dalším vybavení domácnosti, stejně tak jako na budově jako takové a případě i na vybavení zahrady. Vždy je nutné detailně číst pojistné podmínky. Je sice o něco dražší, ovšem není to žádná vysoká suma. Cena pojištění se odvíjí od velikosti obytné plochy, jedná se většinou o částku několik tisíc korun ročně. Platbu si můžete rozložit i na čtvrtletní, půlroční nebo jednu roční splátku.

online pojištění majetku

Online je to levnější a jednodušší 

Když pojistku ještě nemáte a rozhodli jste se být zodpovědní a zařídit si ji, je pro vás výhodnější si sjednat online pojištění majetku. Při této formě sjednání nabízí pojišťovny slevy a navíc ušetříte i čas. Vyřízení pojistky je otázkou několika minut, platná bude hned od následujícího dne.