Tipy, jak na stavbu voliéry

Chystáte se postavit domácí voliéru? Pokud ano, rádi vám dáme užitečné informace a tipy, jak na to. Vždyť vaši domácí mazlíčci si to zaslouží. A navíc stavba voliéry pro ptactvo, a další domácí zvířata může být i příjemným způsobem, jak trávit volný čas.

domácí voliéru

Začíná to místem pro voliéru

Prvním krokem je vybrat vhodné místo pro voliéru. Zvolte prostor, který je dostatečně velký a bezpečný. Měl by být chráněný před nepříznivým počasím, jako jsou silný vítr, déšť nebo přímé sluneční světlo. Dále byste měli zvážit přítomnost stromů nebo keřů, které poskytnou přirozené úkryty a stín.

Poté, co jste vybrali vhodné místo, můžete začít s konstrukcí. Ta by měla být pevná, stabilní a odolná vůči vnějším vlivům. Můžete použít různé materiály, jako je dřevo, kov nebo plast. Dřevo je oblíbenou volbou pro svou přirozenou estetiku, zatímco kov je odolnější a snadněji udržovatelný. Záleží na vašich preferencích a potřebách. Neopomeňte ani správný výběr pletiva na voliéru. Mějte také na paměti, že voliéra by měla být dostatečně vysoká, aby mohli ptáci volně létat.

Zútulněte ptákům bydlení

Další důležitou věcí jsou přírodní prvky, jako větve, keře, nebo květiny. Ty poskytnou prostředí blízké přirozenému prostředí ptáků a zvířat. Určitě také zvažte správný výběr ptačích hnízd, krmítek a napáječek, které zajistí potřebnou stravu a vodu.

Voliéra by také měla zajišťovat bezpečí. Neměla by tedy mít žádné ostré hrany, o které by se mohla zvířata poranit. Zároveň nezapomínejte pravidelně kontrolovat stav voliéry a provádějte údržbu, abyste zajistili její bezpečnost.

Jakmile budete mít vše potřebné nakoupeno, můžete se pustit do samotné stavby. Začněte tím, že si uděláte plán a návrh voliéry a ujistíte se, že máte všechny potřebné nástroje. Během samotné stavby začněte stěnami voliéry. Ty potom ožeňte vybraným pletivem. Vytvořte otvory pro brány nebo vchody a nainstalujte oplocení. Vnitřní prvky nechte až na úplný konec.