Zdravá naklíčená semena

Pokud se chystáte sníst něco opravdu zdravého a zároveň chutného, dopřejte si naklíčená semena. Stačí lžíce denně, abyste tělu dodali všechny hodnotné a důležité látky. Živiny v naklíčených semenech mají přímo využitelnou podobu. 

semena ke klíčení

Bohaté využití naklíčených semen

Je velmi jednoduché sehnat vhodná semena ke klíčení. K nejoblíbenějším patří mladé klíčky čočky, fazolí mungo a adzuki. Před použitím je nezapomeňte dobře propláchnout a jezte nejlépe čerstvé. Semena klíčků získáte z luštěnin – hrachu, cizrny a čočky, ale nepoužívejte z fazolí jiné než mungo a adzuki. Ostatní totiž obsahují nebezpečné látky, které se ničí jen vařením. Na klíčení se hodí také semena lnu, bylinek, obilovin a pseudoobilovin, kam patří například pohanka a amarant. Naklíčená semena hořčice a řeřichy zamíchejte do míchaných a zelených salátů, doplňte jimi vaječné pokrmy, ozdobte chlebíčky. Pšeničné výhonky oceníte jako nápoj připravený pomocí odšťavňovače. Pohanku, pšenici a pískavici přihoďte do polévek. 

Nové trendy v pěstování

Chcete zkusit něco nového? Vrhněte se na pěstování mikrozeleniny, k čemuž vám postačí startovací sada, do které si posléze můžete dokupovat jednotlivé pláty s mikrozeleninou či mikrobylinkami v bio kvalitě. Microgreens se konzumují v době, kdy dorostou do přibližně deseti centimetrů na výšku. Nejí se kořínky, pouze nadzemní části. Tímto způsobem do sebe dostanete stravu bohatou na vitamíny a antioxidanty. Na semena.cz seženete základní sady včetně plátů. Nechybí ani možnost si pořídit bio ředkvičky, řeřichu, hořčici, rukolu a mnohé jiné bylinky a zeleninu. Proces je jednoduchý. Stačí plát se semínky položit na mřížku, který se pravidelně každý den zalévá 150 ml vody. Kryt se po několika dnech může odstranit, voda se vylije do záchytné misky. Po zhruba osmi až čtrnácti dnech se rostlinky sestřihávají nad povrchem.