Proměňte balkon v oázu klidu

Mít rodinný dům je v dnešní době takřka výhrou. Není nic jednoduššího, než vypustit děti na zahradu a nemuset se bát, že by se mohly nakazit. Ale ne každý takové štěstí má. Sedět mezi čtyřmi stěnami může mít vliv na psychiku i těch nejodolnějších jedinců. Proto se snažíme najít řešení, jak si situaci zpříjemnit.

umělý travní koberec

Relaxujte na balkoně

Ti, kteří mají alespoň balkony, jsou takříkajíc za vodou. Balkony sice neposkytují tolik prostoru jako zahrady, ale na druhou stranu, umožňují alespoň trochu vzbudit pocit změny prostředí a volnosti. Jestliže si říkáte, jak může balkon vypadat útulně, pak vězte, že je hned několik variant. Tou nejjednodušší a asi i první, pro kterou se rozhodneme je pořízení nábytku. Většinou stačí jen malý stolek se židličkami. Pokud nechcete, aby sousedé měli přehled o vašem odpočinku, můžete kolem stěn a zábradlí umístit například ratanové rohože. Pokud by na vás balkon stále působil příliš chladně, pak můžete na podlahu umístit umělý travní koberec. Nemusíte mít obavu ze slova umělý v názvu. Moderní umělé travní koberce jsou takřka k nerozeznání od běžného trávníku. Jejich největší výhoda spočívá v jednoduché pokládce. Kdo zvládne položit běžný koberec, zvládne položit i koberec travní. Na rozdíl od trávníku nevyžaduje speciální péči a hlavně nepotřebuje zalévat. Vy si tak na balkoně můžete vytvořit oázu odpočinku.

Každá změna se počítá

Pokud balkon nemáte, pak si můžete zvelebit alespoň interiér vašeho domova. I malá změna má v současné situaci velký efekt. Stačí si pořídit třeba malý kusový koberec ve veselých barvách a hned se budete doma cítit lépe. Takovýto koberec vás třeba může motivovat i k tomu, abyste se začali věnovat nějaké relaxační metodě. Širokou nabídku kusových koberců najdete na stránkách www.vopi.cz/kusove-koberce-moderni/.