Regál nebo skříň? Co se bude hodit do vaší dílny, garáže nebo zahradního domku nejvíce?

Pokud jste se rozhodli, že je načase uspořádat věci, které skladujete v dílně, garáži nebo zahradním domku, jako první vás obvykle napadnou dvě možnosti: regál nebo skříň. Abyste se mohli zodpovědně rozhodnout pro tu nejlepší variantu, je třeba si uvědomit, jakým způsobem a na co budete regál/skříň používat. V čem spočívá hlavní rozdíl?

Regály vs. skříň

To, co mají oba společné je pohodlný policový systém, který přispívá k přehlednosti skladování. Nicméně v tom spočívá i hlavní rozdíl. Zatímco skříně mají police uzavřené ze tří stran (ze čtvrté jsou dveře), regál je ze všech čtyř stran (tří pokud je u zdi) přístupný. To může být výhoda i nevýhoda, záleží na tom, co od skladovacího prostoru požadujete. Chcete-li, aby byly uložené věci přístupné, a to klidně i ze tří a více stran, pak investujte do regálu. Když ale chcete skladovat něco, co může být nebezpečné (jedy, chemikálie, hnojiva), pak můžete dát přednost skříni – ideálně uzamykatelné.

Větrání

Některé skladované věci potřebují „dýchat“. Z tohoto důvodu bude výhodnější regál, který nabízí větší cirkulaci vzduchu. Pokud budete na regálu skladovat něco nebezpečného, je dobré, když regál stojí za dveřmi, které je možné zamykat. Obecně bezpečnější jsou skříně. A dávno už se nejedná jen o dřevěné skříně. V současné době si můžete koupit i ty kovové skříně, které snesou více vlhkosti a mají delší životnost. Nemusí být přitom příliš těžké.

Cena

Pokud máte doma starou skříň, kterou přesunujete do zahradního domku či jiného prostoru, získáte tak samozřejmě tu nejlevnější možnou variantu. Avšak pokud si chcete koupit novou skříň nebo regál, pak můžete zjistit, že levnější variantou jsou regály. Navíc může být i jejich montáž snadnější a rychlejší. Výrobci regálů se obvykle pyšní tím, že jejich regály dokáže složit i ten, kdo nepatří mezi nejšikovnější kutily.