S venkovním krbem se pobyt na zahradě stane zážitkem

Venkovní krb představuje příjemný a užitečný doplněk zahrady, kde může být umístěn samostatně či jako součást altánků a pergol. Umožňuje prodloužit posezení na zahradě do pozdních nočních hodin, kdy je za normálních okolností už zima, ale s některými druhy připravíte i gurmánské pochoutky.

Venkovních (zahradních) krbů existuje několik druhů nejen dle dispozic, kdy je lze rozdělit na volně stojící, s oporou ve stěně a krby dvojité, ale také podle toho, k jakým účelům poslouží.

Krb s udírnou budou zbožňovat nejen milovníci uzených dobrot

Jedním z velmi oblíbených druhů venkovních krbů je ten, který obsahuje část, v níž lze udit. V domácím prostředí si tak každý může připravit klobásky, salámy a jiné produkty, k jejichž konečné výrobě je zapotřebí právě procesu uzení.

Krb tak může stát samostatně, nebo může být součástí celého provizorního externího kuchyňského koutu, s nímž je možné užívat si zahradní přípravu pokrmů, aniž by bylo nutné neustále odbíhat domů, když je například nutné něco omýt apod.

Menší či větší?

Obecně je možné venkovní (zahradní) krby rozdělit do dvou kategorií, co krby rozlišují dle velikosti i způsobu jejich montáže. Velké krby jsou zázemím pro různé činnosti, avšak nejsou mobilní a jejich výstavba je poměrně náročná. Ty menší lze postavit jako stavebnici, některé jsou i mobilní, avšak je třeba smířit se s tím, že uzení v nich nebude tak kvalitní jako v případě prvního typu.

Venkovní krb vykouzlí neopakovatelnou atmosféru a navíc umožní připravit si pokrmy, které nelze vytvořit v podmínkách běžné kuchyně. Stojí za zvážení, zda pořídit menší či větší, každopádně obě volby budou neotřesitelným důvodem vaší spokojenosti.