Pečovat o psího kamaráda se děti musejí naučit

Blíží se čas Vánoc a nejedna dětská tvář se před rodiči zalije slzami, pokud jí bude řečeno, že ani letos Ježíšek nové štěně do rodiny nepřinese. Péče o domácího mazlíčka je věcí životního stylu. Nemají-li rodiče na zvíře čas, nebudou riskovat, že jej děti po několika týdnech odloží a starost o něj tak na rodiče stejně ledabyle přejde. V péči o psa musíte nastolit striktní pravidla, která své potomky naučíte dodržovat. Povede to k tomu, že se v ratolestech ustálí pocit zodpovědnosti a vám to usnadní cestu k pořízení psa i v případě, že máte náročné povolání.

kvalitní krmiva

Klidný, spolehlivý a milující svou rodinu

Pokud se rozhodnete, že pejska do rodiny přijmete a děti v péči o něj vychováte, je zde otázka výběru vhodného psího plemene. Nedisponujete-li velkou obytnou plochou, zvolte raději malou či střední rasu, která není tolik náročná na prostor. Lovečtí či sportovně založení psi budou na byt příliš temperamentní a mohou vám z nudy ničit věci a jakmile je pustíte volně na procházce, utečou za prvním zarachocením v křoví. Ideálním řešením jsou plemena společenská, prahnoucí po hře a lidské společnosti.

V případě, že bude zvíře ke svým hrám využívat zahradu, zvolte větší rasu, která bude rozvážná, spolehlivá a hlavně bude mít v oblibě děti. Ideálním příkladem je velký švýcarský salašnický pes, který je pro svou dobrotu a oddanost rodině oceňovaným společníkem. Učený ale z nebe nespadl. I takovéto klidné štěně musíte dobře vychovat a pokud si zrovna v kynologii nelibujete, zkuste svým ratolestem zpestřit víkendy a i s mazlíčkem je přihlaste na cvičák. Je zde mnoho prostoru pro psí kusy, navíc se oba naučí mnoho potřebného. Toto psí plemeno je ideálním lavinovým či všestranně asistenčním psem, proto má pro výcvik dobrý potenciál. Vy se na svého psa budete moci spolehnout a vaše dítě propojíte se zvířetem novým poutem.

Každodenní starosti neminou nikoho

Krom her, cvičení a spousty zábavy, při které vás bude toto plemeno provázet, jsou nutné i rutinní povinnosti, kterým se nevyhnete. Psa musíte dobře krmit, měnit mu vodu, pravidelně vyčesávat, otírat mu tlapky před vstupem do domu, obstarat mu hračky a nechat jej vyběhat na četných vycházkách. Nejlépe uděláte, když svým ratolestem připravíte podrobný rozvrh toho, co má kdo na starosti. Za každý neučiněný krok je pak důsledně pokárejte, aby přesně věděly, kdy o mazlíčka nebylo postaráno tak, jak mělo. Stanovený systém si snadno zaběhnou i ty nejmenší děti a vy budete jen pyšně dohlížet na fungující domácnost, kde každý večer jedno dítko samo nasype zvířeti plnou odměrku kvalitního krmiva a to druhé mu po celém odpoledni her vymění vodu.

Výchova dětí ve starosti o zvíře je pro jejich život nesmírně důležitá. Dítě se naučí soužití se psím kamarádem, který mu za to bude trpělivou oporou. Širokou nabídku potřeb pro domácí mazlíčky pak naleznete na eshopu Můj mazlík.