Hlavní zásady při výběru pily

Starost o zahradu nepatří k žádným lehkým činnostem. Když už chcete bydlet v pěkném prostředí, často se hodně zapotíte a obětujete nespočet hodin. Moderní doba naštěstí přináší samé skvělé novinky, schopné usnadnit těžkou práci ve venkovním prostředí a ušetřit vám čas na příjemnější zábavu.

elektrická pila

Řetězová pila jako výkonný pomocník

Kdo by se bránil pořízení šikovného pomocníka, když v okolí rodinných domů, chalup a jiných objektů se musí stále něco upravovat, renovovat, odstraňovat nebo naopak přidělávat? Mluvíme o pile. V současnosti nechybí bohatá nabídka, ale výběr nebude složitý, pokud si ujasníte, na co a kde ji využijete. Hodí se na přípravu palivového dříví pro vytápění budovy nebo do krbu. Nejčastější využití souvisí s udržováním zahrady, kde slouží k prořezávání stromů a menší těžbě dřeva. Vlastníci lesů mohou pohodlně pečovat o lesní porost. Zájem o řetězové pily přichází i od tesařů, kteří staví různé pergoly, altány, domky atd.

Motorová řetězová pila vám ušetří síly

Motorovou pilu efektivně využijete především na jednoduché práce. Sem tam něco prořežete, připravíte dřevo na oheň, zapůjčíte sousedovi atd. Motorová pila vyniká svou mobilností. Jednoduše ji chytnete a přenesete kamkoliv, aniž byste zkoumali blízké připojení do elektriky. Při výběru zkoumejte váhu, ale i výkon. Jestliže bydlíte na místě obklopeném lidmi, rozhodně volte tišší modely. Složitější údržba zahrnuje doplňování mazacího oleje a směsi oleje s benzínem. Rovněž vás čeká občasné seřízení běhu motoru.

Mezi výhody patří  rychlejší provedení práce při vyšším výkonu. Nijak vás neomezí počasí, není problém nastartovat i během mokra. Bezpečněji prožijete i odvětvování, protože si nemusíte dávat pozor na přeříznutí kabelu. Kromě vyšší pořizovací ceny patří k nemilým faktům více vibrací a hlučnosti. V chladnějším počasí se můžete potýkat s obtížnějším nastartováním.

Elektrické řetězové pily s jednoduchou obsluhou

Chcete vsadit na nejpopulárnější a nejprodávanější druh současné doby? Elektrická řetězová pila v mnohém předčí běžně pořizované motorové pily. Avšak potřebujete mít v dosahu elektrickou energii či motorový generátor. Podle doporučení raději zapomeňte na práci během deště a za mokra. Riskujete i poškození elektrických kabelů nedaleko místa řezání.

Jinak existuje mnoho výhod, proč elektrická pila vyhrává nad motorovou. Za prvé ji pořídíte za nižší cenu, proto si ji obstarají lidé s nižším rozpočtem na nářadí. Jednoduše ji nastartujete a během provozu počítejte s dostatečným výkonem. Samotný rozběh má měkčí. Díky nižší hmotnosti oceníte jednoduché manipulování během výkonu. Co se týče hlučnosti a vibrací, rozhodně půjde o nižší porci. Pochválit lze menší nároky na údržbu – vyčistíte vzduchový filtr a namažete řetěz.