Jak na ochranu majetku? Pořiďte si fotopast!

Rádi byste svůj majetek ochránili před případnými vandaly a nenechavci? A přemýšleli jste již o pořízení fotopasti? Právě ta vám takové osoby pomůže jednoduše odhalit.

Levnější než kamerový systém

Nespornou výhodou fotopastí je především jejich cena. V porovnání s propracovanými kamerovými systémy totiž fotopasti seženete doslova za hubičku. A těží z toho i mnoho měst a obcí, které tyto zařízení rovněž upřednostňují. Přeci jen – slušná fotopast se dá sehnat již za zhruba 3 000 Kč. A navíc pro její instalaci nemusíte být žádným odborníkem.

Jakou fotopast vybrat

Tak jako u každého produktu, i u fotopastí najdete nesčetné množství typů lišících se svými vlastnostmi. Pokud si potrpíte na technologické vyspělosti, rozhodně nešlápnete vedle, pokud zvolíte fotopasti značky FORESTCAM. Její model Tiny se navíc chlubí vůbec nejmenšími rozměry na trhu, není větší než lidská dlaň.

S fotopastí od této značky dokážete s přehledem zaznamenat pohyb člověka až na vzdálenost 20 metrů. Pořídit tak fotopast může kvalitní fotografii nebo video, dokonce i se zvukem. Co se týče nočních hodin, zde je vzdálenost snížena na 10 metrů a snímky jsou pořizovány v černobílém provedení.

Kam se ukládají snímky

Každá fotopast disponuje SD kartou, na kterou se jednotlivé zachycené snímky ukládají. Co se týče napájení, postačí vám klasické tužkové baterie AA, které jsou k dostání prakticky v každém obchodě. Baterie přitom není třeba měnit nijak často, i když pochopitelně záleží na vytížení fotopasti. Dá se však říct, že průměrně toto zařízení vydrží pracovat minimálně jeden měsíc.

Více užitečných informací o fotopastech najdete na www.eshop-fotopasti.cz.