Sibiřský husky nemá rád samotu

Pes v domě je vždycky radost. Dovede potěšit, a pokud se podíváte na různá plemena, najdete jich spoustu, ktera se hodí pro starší lidi, k dětem a do velkých rodin. Tu by si určitě velice rád vybral sibiřský husky, který by se neměl nechávat sám, tudíž ve velké rodině se vždy pro něho najde společnost.

sibiřský husky

Temperamentní psí fešák

Podobou připomíná vlka a vypadá opravdu neodolatelně. Vlastně stačí jediný pohled, abyste se do něho zakoukali a uvažovali o tom stát se jeho pánem. Ovšem dejte si pozor, sibiřský husky není žádný gaučák. Jedná se o severské plemeno, které potřebuje hodně pohybu. Miluje tahání saní, běh na ledu a sněhu a mushing. Je stvořen k životu ve smečce, proto jste si určitě všimli, že mnozí jich vlastní hned několik, nejen z důvodu využívání na psí spřežení. V porovnání s jinými plemeny není jeho srst cítit. Srst se nemusí nijak dál upravovat, až na tu na tlapkách. O svou kvalitní a čistou srst se stará tak, že hrabe a poté se ušpiní od hlíny. Jeho oči často zůstávají modré, chybí jim totiž dostatek očního pigmentu. Nehrozí překrmování, neboť nemá sklony k nadváze.

Neúnavný rodinný společník

Sibiřský husky je přizpůsoben zimnímu počasí, takže mu ani trochu nevadí zůstat celoročně venku. Jen tak snadno se neunaví, je zdatný a hbitý. Jeho chování charakterizují vlídnost a spolehlivost. Chová se velmi mile k dětem, ale také k ostatním zvířatům. Budete s ním muset absolvovat přísnou výchovu, avšak bez používání násilí. Doporučuje se výcvik pozitivní motivací. Vyžaduje hodně zaměstnávat, protože jakmile se začne nudit, hrozí utíkání. Vzhledem k tomu, že jde o mírumilovného psa, nepočítejte s ním do role hlídače u domu nebo bytu. Sice oplývá dostatkem síly, ale tu využije na jinou práci. Nejlépe se bude cítit v horských oblastech, kde se udržuje delší čas sníh, to se mu stane tou největší odměnou.