Skleník aneb pěstování po většinu roku

Mohlo by se zdát, že skleníkům již odzvonilo, ale opak je pravdou. Pěstování ve skleníku v sobě i v dnešní době kombinuje výhody domácího pěstování a urychlení procesu zrání. Navíc ve skleníku je možno začít pracovat už od ledna, ocení ho tak nejeden zahrádkář.

Skleníky umožňují pěstovat rostliny rychleji a také v delším časovém období během roku. Výsledkem je tak mnohem větší množství úrody. Po většinu roku se tak zahrádkáři mohou věnovat svému velkému koníčku. Leden až duben je ve znamení předpěstování sazenic, které lze posléze vysadit ven. Pozdní typy zeleniny – podzimní a zimní mohou ve skleníku vydržet až do dalšího jara.

Skleník již od 10 000 Kč

Existuje spousta druhů a typů skleníků – od těch jednodušeji řešených po ty, co jsou poměrně složitější konstrukce i vybavení. Avšak cena těch menších začíná již na cca. 10 000 Kč, což je investice, kterou zvládne víceméně každý. Před samotným nákupem se však doporučuje určitě si vybraný typ skleníku prohlédnout u prodejce, protože obrázky v katalogu či časopise mohou skutečný vzhled velmi zkreslovat.

Může být i okrasným prvkem zahrady

I když jsou známy především skleníky se sedlovou střechou, výjimkou nejsou ani kruhové, které se tak stanou velmi příjemným doplňkem zahrady připomínajícím altánek. Pokud v takovém skleníku navíc budete pěstovat i pestrobarevné květiny, bude estetický dojem ze skleníku kompletní.

Zelenina z vlastní zahrádky je nejlepší zdroj vitamínů.

Skleník je zázemím pro každého zahrádkáře, který nechce pěstování omezit jen na několik měsíců, kdy je příhodné počasí. Neměl by tak chybět na žádní zahradě, od které se očekává velká úroda.

1 komentář u „Skleník aneb pěstování po většinu roku

  • 1.2.2014 (21.33)
    Permalink

    kde se daji koupit kruhove skleniky

Komentáře nejsou povoleny.