Bio krby zajistí ekologický způsob vytápění

pixabay.com
pixabay.com

Ty z vás, kteří mají ekologické smýšlení, jistě zaujme možnost vytápění bytu či rodinného domu biokrbem. Jedná se o moderní zařízení, které přináší nejednu výhodu.

Bez zápachu a sazí

Bio krby jsou určeny pro vytápění objektů, zároveň však slouží i jako estetický prvek do domácností. Jako palivo se pro ně využívá bioethanol, v ideálním případě stoprocentní. Toto palivo nevydává žádný zápach, dokonce při jeho spalování nevzniká kouř ani žádné saze. Díky tomu je bio krb nenáročný na údržbu, ale také samotnou instalaci. Můžete si jej pořídit i do domácností, kde není komín. Hodí se tak nejen do klasických rodinných domů, chat a chalup, ale také do bytových jednotek.

Atraktivní řešení pro moderní domácnosti

Moderní bio krby se vyrábí v mnoha variantách. Kromě tvarů, které imitují klasické krby, jsou k dostání také kupříkladu velmi atraktivní závěsné či vestavné varianty. Jde o řešení, které nenarušuje vzhled místnosti. Vytápění je přitom poměrně efektivní. Přesto se doporučuje jej zvolit spíše jako doplňky zdroj tepla. Ideální je kombinace s klasickými radiátory či podlahovým vytápěcím systémem.

Stěny se v okolí bio krbu nezašpiní

Ptáte se, jak je možné, že při spalování bioethanolu nedochází ke vzniku žádných zplodin a popela? Je to dáno tím, že se spalovaný bioethanol přeměňuje pouze na oxid uhličitý a vodní páru. Díky tomu se nemusíte obávat toho, že by stěny v okolí byly zanedlouho špinavé od kouře a sazí. Bez problémů se tak do blízkosti bio krbu dá umístit třeba obraz, nástěnné projekční plátno a další předměty, aniž byste riskovali jejich poničení.

Bio krby jsou bezpečné a snadno se ovládají. Manipulaci s nimi zvládne skutečně každý. Výhodou je také to, že zde prakticky nehrozí riziko popálení a už vůbec se nemusíte obávat zahoření. Tedy pokud zvolíte kvalitní produkt, který bude vhodně a správně nainstalován a bude mít patřičné ochranné prvky.