Likvidace vosích hnízd

wikipedia.org
wikipedia.org

V období teplých letních měsíců se naším nevítaným společníkem často stávají právě vosy. Ty dokáží značně znepříjemnit venkovní posezení a pohodovou náladu.

Výskyt vos

Vosy a sršni se vyskytují jednoduše přesně tam, kde se v blízkosti nachází dostatečné množství potravin. Často se jedná o sladké pochutiny – zmrzlina, sladké limonády nebo třeba pivo. Není tak výjimkou, že si své hnízdo postaví na zahradách patřících k rodinným domům nebo na balkonech.

Hnízdo může být na první pohled jasně viditelné, v jiných případech se lze setkat i se skrytým. To bývá umístěno do nejrůznějších škvír a otvorů, které vosy jednoduše obsadí.

Jak se jich zbavit?

Likvidaci vosích hnízd vždy doporučujeme svěřit do rukou odborníků. Tím budete mít zajištěn profesionální přístup a také zmenšíte riziko opětovného navrácení tohoto nepříjemného hmyzu.

A jak vlastně likvidace vypadá? Nejprve dojde k lokalizování samotného hnízda. To se následně takzvaně paralizuje (zmrazí). Pokud je to možné, hnízdo se poté strhne a zneškodní.

Jak již bylo řečeno, útočiště vos může být i ve špatně přístupných lokalitách. V těch se většinou přistupuje k chemické likvidaci, která má navíc dlouhodobý účinek a zabraňuje jejich opětovnému návratu.

Chemické postřiky jsou bezpečné a vždy schválené patřičnou kontrolou. Navíc se nemusíte obávat ani poničení vašeho majetku, vše je naprosto šetrné.

Dělá vám starosti vosí nebo sršní hnízdo v Brně a okolí? Neváhejte kontaktovat společnost TOPderax zajišťující profesionální zásah.