Ratan se vrací do našich interiérů

Kdo sleduje trendy v bytovém designu, jistě není překvapen, že jedním z top hitů letošního roku je návrat ratanového nábytku do našich domovů. Tento nábytek, ručně splétaný z ohebného a velmi lehkého dřeva tropické liány rotang, je dodáván v mnoha různých tvarech od nejmodernějších po retro kousky. Jedno mají ale společné: dokonale oživí vaše bydlení.

ratanové křesloI jediný kousek z ratanu promění váš obývák

Může to být komoda se zásuvkami, truhla nebo květinový stolek, každý kousek nábytku z ratanu ihned upoutá pozornost. Pořiďte si ratanové křeslo zvané papasan a přesvědčte se sami, jak pohodlné je. Přitom je lehounké a snadno přenosné. Ještě víc oceníte pohodlí houpacího křesla – s dekou přes nohy a knížkou v ruce na vás dýchne nostalgie dnů minulých. V současné nabídce ale snadno najdete i křesílka a židle do moderního interiéru.

Na terasu i do bytu

V minulých letech jste se mohli občas setkat se sedacími soupravami z ratanu na terasách či v zahradách. Z nějakého důvodu jsme ho vysunuli z vnitřních prostor ven. Letos ho ale budeme do domu vracet. Samozřejmě ne ten ze zahrady, ale rovnou luxusní ratanové sedací soupravy určené pro vystylované bydlení. Můžete si vybrat rohovou sedačku, dvojsedačky kombinované s křesly nebo velké odpočinkové pohovky. K sedacím soupravám jsou ve stejném stylu dodávány i konferenční stolky. A nezapomeňte na taburety, vždycky přijdou vhod při posezení s přáteli.

Lehkost a variabilita, největší trumfy ratanu

Mnoho různých barev i tvarů umožňuje kombinovat ratanový nábytek s tím, který doma už máte bez ohledu na to, v jakém stylu je váš interiér zařízen. Jeho přirozený a přitom atraktivní vzhled celkový dojem ještě podtrhne.

Dalšími výhodami jsou dlouhá životnost, snadná údržba a v neposlední řadě nízká pořizovací cena. I to jsou samozřejmě důvody, proč si vybrat z nejnovější kolekce ratanového nábytku.