Výhody palivového dřeva cenou nekončí

Lámete si hlavu nad tím, čím by pro vás bylo nejvýhodnější topit? Lidé se zamýšlejí nad několika zásadními otázkami, jejichž zodpovězení jim má pomoci s volbou vhodného prostředku k vytápění.  Zajistit si teplo domova plynem či elektřinou představuje rozhodně nejpohodlnější způsob. To je však pravděpodobně jediné pozitivum, v porovnání s palivovým dřívím totiž objevíte hned několik jeho výhod, které vám budou sympatické. Palivové dřevo využijete do krbů, kamen i kotlů a někteří sází na kombinaci palivového dřeva s jiným zdrojem tepla.

Palivové dřevo nemá konkurenci

Hned v několika ohledech lze palivové dřevo vychválit. Jedná se o velmi levný, životní prostředí šetřící a nenáročný prostředek, s nímž dosáhnete dokonalé výhřevnosti. Dnes již není žádný problém zakoupit a nechat si dřevo dopravit přesně tam, kam požadujete. Navíc v průběhu roku narazíte na různé slevy či akce, jak na samotná paliva, tak také na dovoz.

Palivové dřevo Praha je dostupné v okolí města a lidem doručováno zdarma. Velmi příjemným bonusem je možnost objednat si dřevo různých parametrů a také zvolit vhodnou dřevinu pro konkrétní účely. Obecně je například známo, že dřevo ovocných stromů zajišťuje nejvhodnější podmínky pro uzení, tvrdá polena buku zase maximální výhřevnost s minimálním popelem.  

Suším, sušíš, sušíme

Neopominutelným faktorem ve spojitosti s palivovým dřívím je rozhodně stupeň vlhkosti dřeva. Nejdokonalejší výhřevnost si totiž zajistíte pouze dřívím, které je perfektně vysušené. Objednáte-li ho mimo topnou sezónu, to bývá zpravidla na jaře nebo v létě, obdržíte jej levněji a navíc bude do zimy krásně schnout.

Pokud patříte k těm, kteří nemají pro sušení dobré podmínky, anebo se vám zkrátka jen nechce starat o nic jiného, než o vhazování polínek do krbu či kamen, nechejte vše na odbornících. Vysušené, naštípané, rovnané či sypané dřevo lze doručit na jakoukoli adresu. Vy už pak jen posloucháte praskot dříví, vnímáte tu nezaměnitelnou vůni a především si užíváte hřejivou atmosféru, kterou umí vykouzlit pouze dříví.