Stylový dřevěný dům

Lidé často sní o krásném bydlení a tradiční dřevo tvoří součást i nejmodernějších budov, protože jde o stále vyhledávaný materiál nejen pro svůj vzhled, ale i vlastnosti.

dřevěné terasy

Elegantní dřevěný vzhled

Dřevo dobře vypadá jak v exteriéru, tak v interiéru. Dá se dokonale nakombinovat s jinými materiály, například s kameny, cihlami, betonem apod. Vnější stěny budov pěkně doladí dřevěné fasády, v relaxačních místnostech využijete saunové palubky. Terasová prkna se zhotovují z takových druhů dřeva, aby skvěle odolávala stále se měnícím podmínkám venku. Ať už si k realizaci zvolíte borovicové, jasanové nebo smrkové palubky, vždy by se měla podpořit jejich přirozená ochrana speciálními mořidly a oleji. Díky mnohým úpravám se pak výrazně prodlužuje životnost. Osmo nátěry se dost vyhledávají hlavně poslední dobou, jelikož k jejich plusům patří obsah z přírodních olejů a vosků. Dřevo se díky nim nechrání jenom z vnější části, ale rovněž z vnitřní.

Teakové dřevěné terasy

Pokud se hodláte pustit do stavby dřevěné terasy, vyberte si vhodné dřevo. Stavbu předem dobře naplánujte a rozhodněte, zda přizvete odborníky, nebo vše zvládnete svépomocí. Ke stále populárnějším patří dřevina teak s živější a různorodější strukturou, ale také s lepší škálou barevnosti. Zhotovené stavby budou doslova hrát pěknými barvami. Teak vyniká vysokou pevností a trvanlivostí. Lze se spolehnout na jeho stabilitu během měnících se atmosférických podmínek. Pokud plánujete dřevěné podlahy a terasy z teaku, vezměte v úvahu, že tento druh dřeva obsahuje mnoho olejnatých látek, které zabraňují dostačujícímu přilnutí barvy. Po pokládce, tedy před první úpravou povrchu, ho nechte přibližně dva měsíce zvětrat, aby se přirozeně vyplavily a ubylo jich. Bez povrchového ošetření dojde k šednutí, které je způsobeno slunečním zářením a vodou.