Bazén jako důvod se radovat

Štěstí může mít mnoho podob, ale někdy jde o představu jasného přání. Už jste si splnili dětský sen vlastnit pěkný bazén a užívat si ho na zahradě, kdykoliv se vám bude chtít? Vaše koupací sezóna může být tímto způsobem o dost prodloužena!

bazénové příslušenství

Bazén si určitě můžete dovolit

Nuda vás rozhodně nepotká, když si zadovádíte ve vodě. Vlastní bazény na zahradách nejsou žádným ojedinělým úkazem, naopak se tady objevují stále více. Všimněte si, že seženete bazén v mnoha modelech, dokonce jsou cenově stále dostupnější, tudíž to příliš nezatíží vaše rodinné plánování. Záleží hlavně na dobrém výběru, který vám bude nejlépe vyhovovat. Nejdříve se rozhodněte, jestli zvolíte zapuštěnou, nebo nadzemní variantu. Obecně lze říct, že u každého typu najdete nějaké výhody a nevýhody, tudíž posuďte konkrétní vlastnosti. Zapuštěný bazén znamená, že se nevyhnete jednorázovým terénním úpravám. Pořizovací cena je však vyšší v porovnání s nadzemními. Pravdou však zůstává, že lze počítat s dlouhou životností, s komfortem při koupání, se snadnějším čištěním, variabilitou a používané materiály jsou odolnější. K dalším přednostem patří pohodlné vstupování do vody, snadné odzimování a zazimování. 

Bazénové příslušenství vylepší pohodlí

Samotný bazén můžete ještě dost vylepšit. Vyzkoušejte třeba vybudování zastřešení, čímž si prodloužíte dobu určenou ke koupání. Bazénové příslušenství zahrnuje nejrůznější doplňky pro úpravu vody, abyste ji měli vždy čistou a nezávadnou. O čistotu vody se nejlépe postarají tepelná čerpadla, filtrace a chemie. Výborně poslouží rovněž bazénové vysavače, které si vyberete z několika modelů. Můžete zvolit poloautomatické, ruční nebo plně automatické. Ke správné cirkulaci pomohou trysky a skimmery, které umí i sbírat nečistoty na hladině. Tímto způsobem hodně zabráníte tvorbě řas a mikrobů.