Trendy v sortimentu pneu pro zemědělské stroje

Stejně jako v případě nákladních automobilů, i při výběru pneumatik pro zemědělské stroje je třeba vybírat konkrétní model s ohledem na jeho zamýšlené použití a umístění. V tomto segmentu pneumatik se totiž rovněž rozlišuje několik druhů, například pneumatiky určené na přední nehnanou nápravu, pneumatiky na hnanou nápravu, pneumatiky na přípojné stroje a samozřejmě také pneumatiky určené k jízdě na pozemní komunikaci. Tím dělení pneu na zemědělské stroje nekončí, neboť jednotlivé typy jsou k dostání v diagonálním nebo radiálním provedení. Jaká jsou jejich specifika?

Radiální pneumatiky pro agroindustriální stroje

V rámci sortimentu pneu pro osobní vozidla radiální pneumatiky přesvědčivě převažují, ale používané jsou také v případě zemědělských strojů. Konstrukce pneumatik je tvořena proužky speciálního materiálu podobajícího se textilu, který je vyztužen a pogumován.

Radiální pneumatiky se povrchu dotýkají téměř celou plochou, a to i při velmi malém zatížení. Výsledkem je nižší spotřeba pohonných hmot, kratší brzdná dráha i lepší záběr, tedy zásadní předpoklady pro komfortní jízdu po silnici. Nevýhodou tohoto typu pneumatik jsou slabší boční stěny, proto je třeba jejich použití ve velmi nerovném terénu dobře zvážit.

Diagonální pneumatiky pro zemědělské a stavební stroje

Zatímco u osobních automobilů a nákladních vozidel ustupují diagonální pneumatiky poněkud do pozadí, v případě agroindustriálních strojů jsou stále používané. Uspořádání kordu je diagonální, charakteristická je mnohem menší styčná plocha s povrchem, hlavní výhodou jsou zejména silnější boční stěny, které snáze odolají poškození i při práci v nerovném terénu s mnoha překážkami.

Dobrým poměrem kvality a ceny zaujmou Mitas pneumatiky na zemědělské stroje. Široký sortiment Mitas pneumatik pro zemědělské stroje zaručuje snadný výběr vhodného modelu pro rozmanité aplikace, jak se o tom můžete přesvědčit na stránkách internetového obchodu Nekvinda – Zemědělská technika.