Zahradní pergoly: Jakou vybrat?

Krásný přístřešek, který dodá domu či chatce kousek tepla. Právě dřevo jako materiál umí zútulnit dané místo, protože jde o kousek přírody. Pergola je určitě vkusnější než klasické stínění plastového slunečníku nebo jného umělého materiálu. Jak vybrat pergolu?

pergola

Pergola-drevena.cz – výběr

Co je vlastně pergola? Jde o přístřešek u domu. Místo, kde můžete posedávat v létě, aniž by vás obtěžovalo slunce nebo naopak vás chrání před deštěm. Nabízí jisté zázemí i v noci. Jde o zákoutí, kde můžete mít rozložené čtení, jídlo a nic vám tyto věci neznečistí. Můžete se sem i schovat, když si budete chtít zdřímnout. Pergoly mohou být mnoha typů. Může jít i o zahradní altány ze dřeva. Pergoly samotné jsou rozdílných velikostí, typů i barev. Podívejte se například na pergola-drevena.cz, kde mají dřevěné pergoly u domu, ke zdi domu, nabízí dřevěné pergoly stavebnice, pergoly se střechou. Výrobky jsou určeny k vlastní montáži, lze si je různě nalakovat a pokrýt. Pergoly i altány jsou vyrobeny z vysoce kvalitní smrkové dřeviny, která je odolná, pevná a bytelná. Z velké nabídky si vybere každý, i ti nejnáročnější zákazníci. Pokud by se ovšem našel takový, který má specifické požadavky, lze po domluvě pergolu upravit a přizpůsobit na míru.

Dřevěná zástěna pro vaše soukromí

Dřevo je flexibilní materiál, z něhož se dají tvořit skvosty. Pokud chcete mít více soukromí před sousedy, zvídavými kolemjdoucími nebo toužíte po nějakém intimním zákoutí na zahradě, mrkněte na dřevěné plotové zástěny. Je to skvělé, protože dřevěná zástěna může být samostatná, aplikovaná v rámci dřevěných pergol, vytváří i podpěru rostlin, třeba vinné révy. Jde o bytelnou konstrukci, přežije i venkovní podmínky. Váš domov dostane přírodní háv, který je půvabnější než umělý plast a teplejší než chladný kov.