Komfort v podobě bazénové plachty

Dnes není ničím výjimečným, pořídit si na zahradě bazén. Je to symbol léta a v tom horku si člověk rád zchladí tělo. Navíc jsou děti z každých takových vodních radovánek přímo nadšené. Jestliže se v létě na nás usměje sluníčko, máme velké štěstí. Ale pokud chceme dovádět, musíme se také o bazénovou vodu dostatečně starat.

plachty na bazénMají bazénové plachty nějaké výhody?

Požadavky klientů, kteří si již bazénovou plachtu pořídili, splňují všechna kritéria. Plachta je  dokonalá ochrana před různými nečistotami, které se v okolí našeho bazénu nacházejí. Může to být nejen napadané listí, jehličí nebo dokonce i větve, ale i jiné nečistoty z ovzduší. Čištění venkovního bazénu tak v poklidu můžeme vynechat. A soused bude jistě závidět, že nemusíme pobíhat se sítkem v ruce kolem bazénu a čistit vodní hladinu. Tady je také spolehlivou výhodou i snadná manipulace, kdy postačí jen plachtu večer správně a pevně natáhnout nad hladinu a upevnit pomocí kotvících čepů. Ráno ovšem musíme bazénovou plachtu dobře složit a to i pomocí speciálního navijáku. Pak si můžeme vychutnat čistou vodu a vodní radovánky.

plachty na bazén

Co bychom mohli ještě uvést, jako výhodu? Je to především pořizovací cena bazénových plachet. V porovnání s jiným způsobem zastřešení bazénů je jejich cena poměrně nízká. Například pojezdové zastřešení nebo zakrytování z polykarbonátu má sice také své výhody, ale jejich cena je ještě stále vysoká. Tyto bazénové plachty tedy splňují všechny předpoklady pro dokonalou ochranu a čistotu vody v bazénu. Pro každého majitele bazénu tato plachta představuje určitý druh komfortu, protože tak odpadá již zmíněné čištění vodní hladiny..

A co materiál?

Každý z nás chce za své vynaložené finanční prostředky to nejlepší možné řešení nebo dokonalý výrobek. Bazénové plachty patří mezi ty výrobky, které jsou vyrobeny z vysoce pevnostního a odolného materiálu, který i dobře odolává povětrnostním podmínkám. Nemusíme se tedy obávat, že by nám plachta nezaručila dokonalou ochranu před deštěm nebo kroupami. Mimo to, jsou tyto plachty samozřejmě vyrobeny na míru a každá firma by měla mít připraveny i doplňkové předměty, které by naše úsilí, mít čistou vodu v bazénu, ještě zdůrazní. Patří sem odtoková sítka, různé kotvící kolíky nebo napínací gumy, ale i speciální naviják na plachtu, který nám pomůže plachtu složit.

plachty na bazén

Je libo atypický nebo velký rozměr bazénu?

Samozřejmě, že i takové detaily, jako je atypický tvar nebo jeho příliš velký rozměr není pro spolehlivou firmu žádný problém. Pracovníci takových firem tyto záležitosti řeší běžně a tak je nic nepřekvapí. Snad jen ten atypický tvar je v mnohých případech opravdu zvláštní, ale to vlastně podléhá módnímu trendu. Dnes totiž už není klasický obdélníkový tvar nebo typický ovál žádaný. Většinou tak vidíme netypický půlkruh, obdélník s různými výsečemi a mnoho jiných tvarů. Proto je určitě na místě před objednávkou bazénové plachty vše prokonzultovat s technikem firmy, který nám může poradit nejen s výběrem vhodného materiálu, ale také s ukotvením a různými doplňky, které nutně ke správné montáži potřebujeme

Není plachta jako plachta

Bazénové plachty jsou dnes ovšem k dostání i jako solární plachty, kde se díky slunečním paprskům, které přes fólii procházejí, voda ohřívá. Nemůžeme  ale očekávat, že díky takové plachtě budeme mít termální lázně. Voda v bazénu je ohřívána na teplotu, která nám bude v horkých dnes vyhovovat. Prohřátá voda v bazénu bude vyhovovat zejména dětem, které studenou vodu moc rády nemají. Můžeme také mít plachtu například v různém barevném provedení a nebo si ji nechat potisknout nějakým nápisem, třeba logem naší firmy, pokud podnikáme nebo jménem.

plachty na bazén

Bazénové plachty jsou z kvalitního materiálu, který má životnost až 15 let. Pokud se tedy stále rozhodujeme, zda – li si takovou plachtu pořídit, můžeme si nechat poradit nejen od našich známých nebo se podívat na různé recenze, které jsou většinou u všech produktů, které se na trhu objevují. Také výběr firmy není tak těžký, jaký by se na první pohled zdálo. Dnešní obchodní trh má ve své nabídce mnoho spolehlivých a prověřených firem, které se právě výrobou a distribucí plachet zabývají.