Modřín japonský z vulkanického pohoří

Uvažujete nad výsadbou okrasného stromu, ale nejste si jisti, který z nich je pro vás nejvhodnější? Zjistěte informace o pěstování modřínu japonského a veškeré jeho nároky.

Vzhled modřínu japonského

Na první pohled vás tato dřevina zaujme oranžovou až červenou barvou svých větviček, někdy až purpurovou. Ve své domovině dorůstá modřín japonský výšky až 45 metrů, což z něj činí opravdového velikána. Pochází přitom z vulkanických planin, které se nacházejí na japonském ostrově Honšú. K vidění je zde i v nadmořských výškách 2 900 metrů nad mořem. Za určitou zajímavost lze považovat i fakt, že modřín japonský patří jako jeden z mála mezi opadavé jehličnany.

Květy se u modřínu japonského objevují v březnu až dubnu, šišky lze označit za menší v porovnání s těmi, které najdeme u našich klasických modřínů. Jehlice mají krásnou modrosivou barvu a v jednom svazečku jich najdeme dokonce až padesát.

Odolný vůči nízkým teplotám

Co se týče vlastností tohoto stromu, stojí za zmínku skvělá odolnost vůči mrazu. Dařit se mu bude jak na slunci, tak i v polostínu, pozor si však dávejte na příliš teplé a suché stanoviště. Líbit se mu také bude v blízkosti vodní plochy. Pokud se vám zmíněné podmínky navodit nepodaří, můžete mu alespoň v letních měsících dopřát pravidelné ranní a večerní poprášení vodou.

Umístění v zahradě

Pokud se pro pěstování tohoto tvarovaného stromu rozhodnete, je na místě si vybrat, kde přesně modřín japonský zasadit. Pěkně vynikne u potůčku, jezírka nebo před samotným vstupem do domu. V průběhu roku se poté můžete těšit na pořádnou barevnou podívanou závisející na tom, jakých odstínů v daném ročním období modřín dosáhne.

Více informací najdete na www.okrasne-stromy.cz.