Jak zabránit sousedovým pohledům při koupání? Správným umístěním jezírka

Při plánování instalace zahradního jezírka je důležité myslet na jeho umístění. Měli byste se vyvarovat umístění jezírka příliš blízko k hranici pozemku, protože by to mohlo vést ke stížnostem sousedů na hluk nebo problémy se soukromím. Je také důležité zajistit, aby jezírko nebylo umístěno příliš blízko budov, protože by mohlo dojít k jejímu poškození vodou. Nejvhodnějším místem pro umístění zahradního jezírka je volná plocha mimo dosah stromů a jiných potenciálních zdrojů znečištění. To vám zajistí, že si budete moci jezírko užívat bez obav, že budete rušit své sousedy anebo oni vás.

jezírko

Kam tedy s ním?

Zahradní jezírko by mělo být umístěno v dostatečné vzdálenosti od listnatých stromů. Ideálně na místě, kam svítí slunce alespoň 5 hodin denně. Při umisťování jezírka byste měli zvážit také jeho účel. Pokud jej plánujete využívat ke koupání, je důležité zajistit, aby bylo umístěno v blízkosti domu, abyste mohli dohlížet na děti a domácí zvířata. Ale ne zase tak blízko, aby voda poškozovala fasádu. Ideální vzdálenost je v tomto případě okolo 3 m od kraje domu. Pokud jej plánujete používat jako dekorativní prvek, pak jej možná budete chtít umístit dále od domu, aby vaší zahradě nedominovalo.

A jak bude vypadat?

Jakmile se rozhodnete pro ideální umístění koupacího jezírka, můžete začít přemýšlet o designu. Nejjednodušší způsob, jak postavit zahradní jezírko, je použít předem připravenou vložku. Jedná se o velký, pevný plastový plát, který lze vytvarovat do libovolného tvaru. Díky tomu je možné vytvořit jezírka různých velikostí a tvarů. Tento předem připravený plastový prefabrikát je ale vhoný spíše pro okrasná jezírka. Pokud chcete hlubší koupací jezírko, je lepší sáhnout po jezírkové fólii. Při instalaci zahradního jezírka je důležité věnovat jejímu svařování čas a provést ho správně. Jinak budete muset v brzké době řešit opravu jezírkové fólie, což není nic příjemného.

Netroufáte si na stavbu koupacího jezírka sami?

Pokud si nejste jisti, jak postavit koupací jezírko, které bude vypadat dobře a zároveň splní svůj účel, obraťte se na odborníky. Ti vám poradí, jaké koupací jezírko si vybrat a kam jej umístit, aby bylo bezpečné a funkční. Pomohou vám také s jeho instalací a se všemi potřebami od výběru správného čerpadla až po udržování kvality vody. Díky jejich pomoci si můžete být jisti, že vám vaše jezírko bude dělat radost dlouhá léta.