7 důvodů, proč jsou tepelná čerpadla vzduch/vzduch vhodným zdrojem tepla pro rekreační objekty

Na níže uvedených řádcích vám řekneme, proč je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch vhodným zdrojem tepla pro rekreační objekty, a proč byste si z nabídky tohoto typu čerpadel měli vybrat IVT Nordic Inverter. 

Na začátek je nutné říct, že tepelná čerpadla ke svému provozu potřebují elektrickou energii, tento zdroj tepla tak není možné instalovat do objektů, které nedisponují elektřinou.

Bezobslužný provoz

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch si sami berou vzduch z okolí a ten následně ohřívají ve výměníku. Tj. tento zdroj tepla nevyžaduje pravidelné „přikládání“.

Jednoduchá instalace

Instalaci vnitřní i venkovní jednotky tepelného čerpadla zvládne průměrně manuálně zručný jedinec. Distribuce vzduchu do interiéru probíhá prostřednictvím jednotky umístěné na zdi, není tedy třeba provádět v interiéru stavební úpravy spojené s přípravou topného systému (např. radiátory)

Temperace objektu

Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter umí udržovat teplotu v rekreačním objektu na 10 °C, nemusíte se tedy bát, že vám mráz poničí vybavení interiéru.

Ovládání mobilním telefonem

Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter lze ovládat prostřednictvím mobilního telefonu, kdy čerpadlu pošlete pokyn k vytápění interiéru jednoduše SMS zprávou. Vy tak budete vždy přicházet do krásně vyhřátých místností.

Slouží i jako klimatizace

Nemovitosti ze dřeva mají tu nevýhodu, že rychle nasají teplo z okolí. Uvnitř rekreačního objektu tak může být rychle nepříjemně vysoká teplota. Tepelná čerpadla se systémem vzduch/vzduch umí pracovat jako klimatizace, která vám teplotu v místnostech sníží na vámi požadovanou teplotu.

Funkce odvlhčování

Nevíte si rady s vlhkostí v místnostech v době, kdy jste pryč a nemůžete tak řádně větrat? IVT Nordic Inverter je vybaven funkcí odvlhčování, starosti se zvýšenou vlhkostí a jejími negativními následky tak snadno a rychle vyřeší za vás.

Vysoký výkon a nízká spotřeba a elektrické energie

IVT Nordic Inverter je dle testu energetické agentury Energimyndigheten (test z roku 2012) tepelným čerpadlem s nejvyšším výkonem a nejvyšší dosaženou úsporou ve své třídě (viz výsledky spotřebitelského testu)