Graffiti jako hrozba i výzva

V některých lokalitách je výskyt graffiti téměř jistotou. Hrozba pro každého majitele nemovitosti, kterému není její vzhled lhostejný, se však může stát i výzvou, které rozhodně stojí za to čelit. Proč se s graffiti smířit, když moderní metody se s nimi dokážou velmi efektivně vypořádat?

Ochrana před útokem sprejerů

Některá místa jsou k výskytu graffiti opravdu velmi náchylná. V takovém případě se vyplatí přistoupit k ochraně ohrožené plochy. Neviditelnou, nicméně účinnou ochranu představují antigraffiti nátěry, které díky neviditelné vrstvě umožní smýt výtvory sprejerů pouze za použití mýdlové vody. Zde se nabízí dvě možnosti. Dočasný antigraffiti nátěr si žádá pravidelnou obnovu, zatímco trvalý nátěr není nutné obnovovat ani po smytí graffiti. A jak je možné, že lze ze speciálního nátěru sprejerskou barvu beze stopy smýt? Odpověď je velmi jednoduchá: nanotechnologie.

Pomoc po řádění sprejerů

Uvidět ráno na krásné nové fasádě ohavné graffiti rozhodně není nic příjemného! Netřeba se však s graffiti smířit. Moderní odstraňovač graffiti na zdi  mnohdy zmůže mnohem více než dříve hojně používané mechanické metody, které mohou čištění povrch nenávratně poškodit, nebo jsou finančně příliš náročné. Sem spadá například omytí vysokým tlakem vody, použití abrazivních prostředků nebo laseru. Odstraňovač se na postižené místo aplikuje v tenké vrstvě a nechá se krátce působit. Poté stačí omytí pouze mýdlovou vodou a po graffiti není ani stopa. Nutno podotknout, že odstraňovač graffiti je třeba zvolit s ohledem na čištěný povrch, jiné jsou prostředky určené přímo na fasády, jiné na plastové plochy a podobně.

Daří se vám předcházet nežádoucím výtvorům sprejerů? Jestliže se na vašem domě objevují graffiti opakovaně, vyzkoušejte moderní možnosti, díky nimž je odstranění graffiti překvapivě snadné.