Nedopusťte, aby špinavá fasáda pokazila dobrý dojem z vašeho bydlení

Detaily dělají celek a bylo by naivní si myslet, že vaše bydlení bude dokonalé, pokud zanedbáte pravidelnou údržbu jeho kabátku. Můžete se třeba přetrhnout a vytvořit perfektní záhonky, nicméně zrak kolemjdoucích obvykle ulpí na tom, co je nejvíce vidět – na fasádě. Nabízí se však i další důvody, proč čištění nepodceňovat a naopak mu věnovat dostatek pozornosti.

Na fasádu každého domu působí množství vnějších vlivů a průběžně se na ní usazují organické nečistoty a mikroorganismy. Tato kombinace působí na ochranný plášť budovy negativně a kromě toho, že ovlivňuje jeho vlastnosti, může výrazně zkrátit životnost materiálu. Pravidelné čištění je proto důležité z hlediska budoucí úspory finančních prostředků. Má-li fasáda dlouho správně fungovat, musíte zajistit, aby byla v dobrém stavu.

Čištění fasády

Čištění fasády bývá poměrně komplikovaný proces, a to nejen v případě rozsáhlé plochy pokryté plísní. Některé nečistoty pronikají hluboko do struktury materiálu a nelze je proto odstranit běžnými způsoby. Pak je vhodné, abyste neprodleně kontaktovali odborníka a nechali kvalifikovanou práci na něm. Vyhnete se tím stavbě lešení, ušetříte spoustu času a budete mít jistotu, že fasáda vašeho domu bude po zásahu profesionála vypadat jako nová.

Jak odborné čištění fasády probíhá?

Prvním krokem je kontaktování vybrané firmy a specifikace problému. Technik se bude ptát na typ a rozsah znečištění, ale také na důvody, proč chcete fasádu vyčistit. Nebudete-li si vědět s popisem problému rady, nevadí – odborník se staví u vás doma a provede předběžnou analýzu. Vysvětli vám případný postup (tzn. jaké technologie a prostředky na čištění fasády použije) a zakázku předběžně nacení.

Budete-li souhlasit s cenou, firma se pustí do práce. A vy můžete s rukama založenýma za zády sledovat, jak se fasáda vašeho domu mění k nepoznání. Výsledek předčí vaše veškerá očekávání, o čemž se můžete přesvědčit třeba hned na www.ars.cz – koukněte do galerie realizovaných zakázek a bude vám jasné, proč je odborné čištění fasády dobrou volbou.