Přemýšlíte, jak zlepšit vzhled svého interiéru? Vsaďte na obkladový kámen

Vymyslet vzhled interiéru tak, aby byl působivý, může být i zapeklitým oříškem. Je třeba vhodně kombinovat styl bytového zařízení, aby působil příjemně a v bytě nebo domu se dobře bydlelo. Každý majitel nemovitosti do tohoto vnese svoji vlastní tvůrčí myšlenku. Někdo má vrozené nadání pro interiérový design, jiný se musí poradit s odborníky, nebo se nechat inspirovat fotografiemi v časopisech. Zajímavým prvkem může být i přírodní kámen.

obkladový kámen

Proč do interiéru zvolit přírodní kámen

Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, bude kámen vždy působit pozitivně. Není třeba se ho bát kvůli tomu, že vytváří dojem chladu. Teplé odstíny budou působit přesně naopak. Obkladový kámen je možné použít i jako obklad celé stěny. Většinou si ho lidé dávají jen jako obklad krbů a krbových kamen, což je ale škoda, protože kámen má opravdu celou řadu využití. 

Co třeba si jím obložit stěnu za pracovní plochou v kuchyni? Ta tím získá hned jiný náboj. I kamenná dlažba se bude v interiéru dobře vyjímat. Pochopitelně to nechce s kamenem v interiéru přehnat, aby to nevypadalo jako v kamenné jeskyni. Jeden, dva výrazné prvky budou stačit.

Jaké kameny do zahrady?

Běžně se dávají kameny do zahrady, na níž z nich lze vydláždit chodníky, příjezdovou cestu do garáže pro automobil, terasu nebo okolí venkovního bazénu. Výhodou je, že prodej přírodního kamene počítá s různými variantami tohoto materiálu. Můžete volit mezi pravidelnými i nepravidelnými tvary i klasickými kostkami.

Kamenné obklady nabízejí vysokou odolnost

Kámen odjakživa lidé využívali jako stavební materiál. Jeho hlavní výhodou je odolnost a stálý tvar. Kamenné obklady se v současné době nabízejí ve formě lámané skály, obkladových pásů, skalních stěn. Pro dlažbu i obklad se používá béžový pískovec, metalická nebo žlutá rula, porfyr v červeno-rezavém odstínu, rezavo-hnědý andezit.