Pasivní rodinné domy u Prahy: jedna z možností, jak bydlet ekologicky

Bydlet v Praze nebo v její blízkosti znamená, že máte na dosah vše, co městský život nabízí – pohodlí, občanskou vybavenost, kulturní i sportovní vyžití a mnohé další. Chcete-li žít ve svém a přitom i ekologicky, pak rozhodně za pozornost stojí nový developerský projekt novostaveb u Prahy – Zelený Zlonín, jenž během tří let vyroste asi 7 km severozápadně od Prahy.

novostavby u PrahyNovostavby u Prahy nabízejí zajímavé pasivní bydlení

Obec Zlonín je ideálním místem pro život nedaleko hlavního města. Blízko máte na vlak i autobusovou zastávku, autem je to do Prahy, co by kamenem dohodil. Ve Zloníně můžete dát dítě do školky nebo základní školy, společensky se vyžijete v restauraci Café ve Zloníně a máte-li rádi golf, pak zde najdete devítijamkové hřiště. Místo se tedy samo nabízí pro vybudování 100 pasivních domů – projekt Zelený Zlonín je svým rozsahem opravdu v České republice jedinečným. Rodinné domy u Prahy totiž splňují ta nejnáročnější kritéria pro to, aby se mohly pyšnit názvem „pasivní dům“, jenž poskytuje uživatelům komfortní moderní bydlení v domech se zajímavou architekturou a důmyslně promyšlenou dispozicí.

Jaké výhody nabízí pasivní dům?

Nejdůležitější z hlediska financí je určitě to, že pasivní dům uspoří až 90 % energie oproti domu běžnému. V jednotlivých místnostech je stálý přívod čerstvého vzduchu bez protivného průvanu i stálá teplota, prostředí domu je antialergenní a v létě i v zimě si budete užívat příjemných teplot. Pasivní dům má z těchto důvodů pochopitelně i vyšší hodnotu na trhu s nemovitostmi.

Zelený Zlonín a Nová zelená úsporám jdou ruku v ruce společně

Na pasivní domy u Prahy je možné po kolaudaci čerpat finanční podporu Nová zelená úsporám, a to až ve výši 450 000 korun. Je to jedna z výhod, která dělá developerský projekt Zelený Zlonín ještě zajímavějším. Díky tomu totiž uspoříte část svých nákladů, jež na stavbu rodinného domu vynaložíte.