Částečně zapuštěný bazén je dobrá volba

Bazén u domu skýtá množství výhod. Člověk se v horku nemusí plahočit na koupaliště a vodní radovánky si užívá v soukromí a svém domácím pohodlí. Částečně zapuštěný bazén poskytuje komfort jako ten zapuštěný, a přitom je mnohem levnější.

Bazénů existuje několik základních druhů, v poslední době však mnozí volí částečně zapuštěný. Jaké jsou jeho hlavní výhody a proč byste o něm měli uvažovat i vy?

Patří do kategorie nadzemních bazénů

I když se jedná o typ, kdy je bazén svou částí zapuštěn do země, stále se řadí do kategorie těch nadzemních. Částečně zapuštěný bazén je možno řešit různě, obecně však okraje takového bazénu přečnívají zhruba 50 cm nad terén. Oblibu tohoto typu dokazuje vysoká prodejnost, která značně u mnohých výrobců a prodejců převyšuje ostatní bazény.

Jaké jsou jeho výhody?

K výhodám se řadí zejména skutečnost, že za takto řešený bazén nezaplatíte tolik, co za zcela zapuštěný – a přitom disponuje mnohými dobrými vlastnostmi bazénu tohoto typu. Země totiž působí jako dobrý izolant, a tak si voda déle udrží svou sluníčkem příjemně zvýšenou teplotu. Navíc velmi dobře vypadá. Kompletně zapuštěný může mnohdy působit jako velká díra do země, úplně nadzemní zas ruší dojem z celého okolí. Částečně zapuštěný je tak ideálním kompromisem v otázce cenové, kvalitativní i designové.

Bazén je domácím zázemím pro vodní radovánky. V případě jeho pořízení se nemusíte přesouvat nikam na koupaliště či k rybníku, když se budete chtít osvěžit v horkém letním dni. Tak na co ještě čekáte?