Betonové prvky pomohou upravit terén zahrady

Zahrada je místem, které by mělo být především příjemné. Někdy však nerovnosti a abnormality terénu způsobí, že se musí ustoupit od požadovaných úprav. Vhodným kompromisem je umístění betonových prvků určených pro zahrady, které pomohou utvořit zahradu dle přání a tužeb.

Betonových prvků pro zahradu existuje celá řada. Od těch, které jsou spíše estetickým doplňkem, po ty, s nimiž je možné vyrovnat nerovnost terénu či tvořit cesty. S betonem dokážete v zahradě nahradit i jiné materiály, jakým je například dřevo či kámen.

Za úspěchem stojí mnohotvárnost

Beton má velmi dobré vlastnosti, díky nimž si získává takovou oblibu, jsou tu však i další specifika, která ho staví do popředí zájmu. Jednotlivé prvky se totiž vyrábí v různých tvarech, s rozmanitou povrchovou úpravou, lze ho různě zdobit, brousit a vymývat. Na konci všech těchto procesů vzejde designový, ale i funkční doplněk do zahrady.

Svahovky zpevní, palisády ozdobí

Svahové tvárnice, nazývané zkráceně svahovky, pomohou zpevnit svahy, kopečky a všechny nerovnoměrnosti, které se v terénu nachází. Výrobci předkládají pestrou škálu tvarů a druhů, z nichž některé jsou vhodné i pro osázení květinami, aby beton jako materiál nepůsobil rušivým dojmem.

Oblíbené palisády se používají převážně pro rozdělení terénu, utvoření stupňů a obecně pomohou vyrovnat výškové rozdíly nejen na zahradě. Dokážou tak plnit funkci zvýšených obrubníků a menších zdí, do nichž je možno vysázet různé rostliny.

Dnešní technologie na výrobu betonů je dostatečně kvalitní, takže není třeba se obávat nízké životnosti těchto zahradních prvků.

Beton dodá zahradě moderní vzhled, co se neokouká. V kombinaci se zelení utváří dojem vkusné, ale nápaditě řešené zahrady, o kterou se její majitel pečlivě stará.