Jak rozpoznat originální fotopast

Fotopast symbolizuje drobné zařízení, které se v dnešní době hojně používá pro ochranu majetku nebo pro pozorování zvěře. Bohužel se však někdy můžeme setkat s takovým modelem, který k nám nebyl přivezen v přímém zastoupení. To se projeví i v odpovídající špatné péči o koncového zákazníka.

Pozor na cenu

Prvním rozlišovacím znakem mezi fotopastí pořízenou šedým dovozem a českou distribucí je cena. Šedý dovoz bývá obvykle levnější, což může pochopitelně zákazníky přilákat. Jako konkrétní příklad lze uvést fotopast ScoutGuard SG880MK-14mHD. Její pořizovací cena by u nás měla vycházet přibližně na 6 000 Kč včetně DPH. Pokud někde na internetu spatříte cenu nižší, zhruba kolem 5 000 Kč, jedná se s nejvyšší pravděpodobností o šedý dovoz. A od něj utíkejte pryč.

Nižší kvalita ze šedého dovozu

Kromě ceny má fotopast pocházející ze šedého dovozu řadu dalších poznávacích znaků. Pokud si tedy chcete být jisti, zda kupujete českou distribuci nebo nikoliv, informujte se o tom, zda již zmíněný model fotopasti umí odesílat snímky na e-mail v rozlišení 1024 x 720 bodů. To totiž dokáže pouze česká distribuce. Fotopast ze šedého dovozu má tuto kvalitu rapidně sníženou pouze na 800 x 600 bodů.

Dalším poznávacím znakem u fotopasti ScoutGuard SG880MK-14mHD je dosah infračerveného přísvitu. Česká distribuce totiž pracuje se zajímavou technologií focení s rychlou závěrkou bez rozmazání pohybu. A velmi dobře dokáže prosvítit i noční scénu.

Posledním bodem, na který se vyplatí vyptávat, je servis v případě závady. Pokud fotopast pochází ze šedého dovozu, pravděpodobně se u této otázky dočkáte výmluv, že se to nevyplácí a že oprava vychází ještě dráž než zcela nová fotopast.

Fotopasti z české distribuce najdete na www.eshop-fotopasti.cz.