Chystáte se vyzdobit na Vánoce zahradu? Tak jdeme na to!

kokiskashop.cz
kokiskashop.cz

Vyzdobit zahradu, tak aby vás to nestálo moc peněz za energii a hlavně abyste neřešili, že je osvětlení zničené, může být pro někoho noční můra. Pokud si přečtete náš článek, už se toho nebudete muset bát. Dozvíte se totiž, jak správně vybrat venkovní osvětlení a jaké jsou také možnosti druhů či barev. To vše si můžete přečíst v následujících řádcích.

Co použít na zahradě za výzdobu

Na zahradě nebo i na balkóně můžete použít mnoho druhů vánočního dekorativní osvětlení. Oblíbené jsou samozřejmě světelné řetězy, které se perfektně hodí na plot či venkovní stromek. Ty nabízejí také širokou škálu barev.

Můžete vybrat s klasických vánočních barev jako je například červená nebo modrá, ale je tu na výběr také bílé a to hned ve dvou variantách – studená bílá a teplá bílá. Je jen na vás jakou barvou zahradu vyzdobíte, je ale důležité dát si pozor na to, aby tam barev nebylo až moc.

Velice oblíbené jsou také prostorové dekorace, jako například Santa Claus na žebříku, který je krásným doplňkem pro váš balkón. Zkusit můžete také postavit na zahradu světelného metrového soba, který vám bude Vánoce připomínat každý den.

Nesmíte ale zapomenout na tolik používané světelné kabely. Jedná se o velice bytelné osvětlení, které vydrží opravdu vše a hodí se na ozdobení bytu, zahrady a dokonce i větších stromů. Tyto kabely se prodávají menší, ale i ohromné.

Venkovní světelné řetězy, zdroj: kokiskashop.cz
Venkovní světelné řetězy, zdroj: kokiskashop.cz

Seženete zde kabel dlouhý deset metrů, ale také padesát. Stejně rozmanitý výběr budete mít v barvách. Světelné kabely se prodávají například modré, bílé, ale také mixované, kde najdete všechny barvy, které se k Vánocům hodí.

Na co si dát pozor, když kupujete vánoční osvětlení na ven

Pokud chcete vyzdobit zahradu, musíte si uvědomit, že venkovní osvětlení pro skvělou vánoční atmosféru i dekorace musí něco vydržet. Uvědomte si, že na ně po celou zimu bude působit mráz, sníh a především velká vlhkost.

Proto je důležité kupovat a používat venku jen výroby k tomu určené. To poznáte jednoduše, takové výrobky musí splňovat normu IP 44, která slouží pro označení výrobků vhodných na venkovní použití.

Pokud tedy vámi vybrané osvětlení nebude takto označeno, raději ho používejte pouze uvnitř. Dejte si také pozor, abyste neprosvítili majlant. Je dobré sehnat si osvětlení a dekorace vybavené LED diodami, protože to bere méně energie. V nejlepším případě si ještě sežeňte takový výrobek, který bude vybaven solárním spínačem.