3 tipy, jak si usnadnit práci na zahradě

shutterstock.com

Mít skvěle vypadají zahradu, kde je radost odpočívat a užívat si volných chvil, to je snem mnohých. O žádaný výsledek je nutno se ovšem zasadit vhodnou péčí. Ta vám půjde lépe od ruky, když budete mít kvalitní pomůcky a nářadí. Které patří k základnímu vybavení, a jsou proto našimi tipy na zjednodušení prací na zahradě?

Starat se správně o rostlinstvo ať již venku nebo ve skleníku. Chce nejen dostatek času, ale také odpovídající nářadí, jak už bylo napsáno v úvodu tohoto článku. Neměly by vám proto chybět kvalitní zahradní nůžky, pila a odolné pracovní rukavice, co ochrání vaše ruce a zároveň celou práci ulehčí. K čemu jsou tyto kousky určeny a co zvládnou?

Zahradní nůžky na křoví i větve

Zahradní nůžky mohou být základně rozděleny podle své konstrukce a samozřejmě také dle účelu, k němuž jsou určeny. Z prvního hlediska se jedná dělení na jednočepelové a dvojčepelové, z hlediska účelu se pak jedná o nůžky na trávu, na živý plot, na větve apod. Jednočepelové se hodí pro suché větve, nevyžadují takovou sílu. Dvojčepelové pak provádí čistější střih a dokáží přestřihnout větve až do průměru 50 mm. Mezi oblíbené značky na trhu patří Gardena a Fiskars.

Zahradní nůžky Fiskars, zdroj: fiskars.cz

Skládací pila usnadní prořezávání stromů

Prořezání je pro stromy velice důležité. Pomáhá jim sílit a vypořádat se s různými škůdci. Existuje mnoho doporučovaných postupů, při žádném z nich se však neobejdete bez kvalitní pily. Chcete-li, aby manipulace s ní byla komfortní a jednoduchá, volte skládací typ, který si poradí s větvemi již od 2 cm tloušťky. Čepel se po složení uschová do pouzdra v držáku, a tak je možné tuto pilku nosit snadno při sobě. Pro to hovoří i nízká hmotnost, zpravidla okolo 200 gramů.

Tip: Infrazářiče se mohou hodit při studených zimních večerech

S rukavicemi se nemusíte bát mozolů

Posledním tipem, avšak o nic méně významným, jsou pracovní rukavice. Ty jsou ochrannou pomůckou, co zpříjemní jakoukoliv práci. Vyrábí se různé druhy, nejčastěji z textilie či kůže, případně různých kombinací. Pracujete-li často s nářadím, co vyžaduje pevný stisk, volte rukavice se změkčenými plochami v místech největšího tlaku. Tak se vyhnete bolestivým mozolům, které jsou nepříjemnou vzpomínkou na pracovní nasazení i několik týdnů poté.