Vybíráme zahradní nábytek – jak na to?

Máte zahradu? Je jedno, zda je součástí vašeho domu, nebo se jedná o plochu v oblíbených koloniích. V obou případech zde nemusíte jenom pracovat, jelikož se zde můžete také bavit. Velmi lákavé jsou různé grilovací párty. V souvislosti s nimi je třeba mít k dispozici i správné zázemí, které pomůže vytvořit kvalitní zahradní nábytek. Jak vybrat ten pravý? Nejprve je třeba si uvědomit, co vše budete potřebovat. Mezi naprostou klasiku dnes patří:

  • Židle a křesla
  • Různá lehátka
  • Stoly

Jaký materiál?

Máte jasno v tom, co koupíte? Můžete se zaměřit i na materiál. Pokud vám jde hlavně o cenu, nikoliv o vzhled, rozhodně doporučujeme plast. Ten je u mnohých volbou číslo jedna. Dále to může být dřevo, které skvěle vypadá, ale vyžaduje více péče. Hitem poslední doby je ještě jiný materiál, a to velmi oblíbený zahradní ratanový nábytek. Ten je charakteristický svým vzhledem, který rozhodně zaujme. Volit lze ze dvou hlavních provedení. Může se jednat o přírodní, stejně jako o umělý ratan. První verze nadchne kvalitou, druhá svou odolností.

Nezapomínejte zohlednit také barvu. Ta by měla být spíše neutrální. Měla by ladit s vaší zahradou a nijak nevybočovat. Ideální jsou odstíny, které vycházejí z přírodních barev. Ty jsou na zahradách volbou číslo jedna.

Zohledněte také péči a údržbu

Nábytek na zahradu nebude sloužit jenom k pohodlí. Často je třeba se o něho i starat. Pravidelné čištění nebo ošetření je základ. Stejně tak je dobré ho v době nepoužívání uložit na suché a čisté místo. I podle toho volte zahradní sestavy, které by měly nabídnout jistotu snadné manipulace, stejně jako jistotu složení a následného uložení. Zkrátka praktičnost by měla hrát hlavní roli. S péčí souvisí i údržba a tak obecně platí i to, že pokud do kvality investujete hned na začátku, vrátí se vám to tím, že nábytek budete moci používat dlouhé roky.