5 věcí, co si určitě pořídit k nadzemnímu bazénu

shutterstock.com

Aby bazén dlouhodobě sloužil ke spokojenosti celé rodiny, je třeba věnovat dostatečnou péči výběru správných doplňků. Mezi to základní se řadí krycí plachta, podložka pod bazén, schůdky, vanička na oplach nohou a teploměr. K čemu jednotlivé položky slouží a podle čeho je vybírat?

Pokud je to možné, obstarejte si jednotlivé pomocníky ideálně již při zakoupení bazénu. U plachty nebo podložky či schůdků se tak nespletete v potřebné velikosti a materiálu. Navíc už nebudete muset ztrácet čas další návštěvou obchodu a nákupem bazénového příslušenství.

Bazénová plachta

Dělí se v zásadě na 2 typy: krycí a solární. S krycí plachtou udržíte vodu snadněji čistou, čímž ušetříte čas strávený s údržbou bazénu i bazénovou chemii. Solární plachta dokáže urychlit ohřev vody, udržuje teplotu vody a snižuje odpar vody.

Podložka

Pokud se bojíte protržení bazénu, k němuž prakticky může dojít i na zcela rovném povrchu, kdy se tlakem půda trochu sesune a odhalí se kamínky v ní, pak byste určitě neměli zapomenout na pevnou podložku. Vždy je lepší, pokud už má dojít k poškození, odnese-li to podložka za několik stovek korun než přímo samotný plášť bazénu. Oprava protrženého bazénu totiž nemusí být jednoduchá ani levná. Nejčastěji se vyrábějí z geotextilie  s protiplísňovou úpravou.

Bazénové schůdky

zdroj: bazenyshop.cz

I když si říkáte, že do bazénu budete vstupovat přeskočením nebo překročením jeho hrany, zvláště v rodinách s malými dětmi nebo staršími lidmi jsou mnohem vhodnější bazénové schůdky. Mohou sloužit i jako pomoc v nouzi, kdy ubydou síly a potřebujete se ve vodě zachytit něčeho pevného. Nejlepší variantou jsou schůdky z kombinovaného materiálu – z nerezu a plastu. Mohou však být i ve dřevě. Důležitá je hlavně správná výška. Pořídíte je již od 1000 Kč.

Vanička na oplach nohou

Nečistoty v bazénu jsou nepříjemné. Abyste si do vody v bazénu zbytečně nezanášely špínu z noh (obzvlášť pokud máte okolo trávu), neměla by vám u něj chybět vanička na oplach nohou. Můžete si v ní opláchnout nohy před vstupem do bazénu a omezit množství zanesených nečistot. Hodně lidí toto podceňuje a pak musí bazén pracně čistit, protože si s těmito nečistotami bazénová filtrace neporadí.

Teploměr

zdroj: bazenyshop.cz

Mít přehled o teplotě vody je pro komfort při koupání to nejdůležitější. Ty nejlevnější typy pořídíte již od 100 Kč. Nabízejí se i takové, co mají na vrchu umístěnou ozdobu, třeba v podobě kachničky nebo loďky, takže když teploměr plove na hladině, je příjemným zpestřením.