Tvrdá voda je nevhodná nejen pro spotřebiče a plochy, co s ní pravidelně přichází do styku, ale také pro zavlažování rostlin všeho druhu, protože může zasolit půdu a omezit tak prostupnost důležitým živinám.
Dešťová voda šetří přírodu a nic vás to nestojí
Pro mnohé je přesvědčivým argumentem pro používání této vody ekonomický efekt (pitná voda se neustále zdražuje a pro zalévaní ani není příliš vhodná). Je totiž zcela zdarma, stačí ji pouze správným způsobem při dešti zachytávat.
Vyplatí se chránit ji před listím a dalšími nečistotami, které se do ní mohou dostat z okolí. V případě skladování v otevřené nádobě stačí umístit na horní okraj sítko či jakkoliv fungující filtr. Rozbory odborníků navíc ukázaly, že není na škodu, když voda dlouhodoběji stojí, právě naopak, její kvalita se zvyšuje, ovšem za předpokladu, že je chráněna před přímým slunečním zářením a nadměrným světlem.
Moderní systémy na využití dešťové vody
Jelikož téma využívání dešťové vody začalo být v souvislosti s celosvětovým apelem na snížení spotřeby pitné vody velice diskutované, začal se postupně plnit i trh s výrobky, co usnadňují její sběr a skladování. Prodávají se celé systémy nádrží (jímky), které lze zabudovat do země nebo umístit například do garáže. Voda je do těchto větších nádob přiváděna potrubím.
Ať už se rozhodnete zachytávat dešťovou vodu běžným a léty tradovaným způsobem nebo vás láká moderní řešení. Ulevíte nejen stromům, květinám a keřům na vaší zahradě, ale také rodinnému rozpočtu.
Destova voda je nejidealnejsi, neobsahuje zadne chemicke latky, ktere by rostlinam mohly uskodit. Mame sud u kazdeho okapu, aby ani kapka neprisla na zmar. :)