Když se díváte na tu spoušť, tak si říkáte, že lepší bylo mít loni kuny v peněžence v Chorvatsku, než v České republice kuny v autě. Jak jedno zvíře dokáže nadělat tolik škody! Kuna v autě je pohroma pro řidiče. A to jsou ještě kuny v České republice celoročně chráněné, takže svolávat na ně hromy a blesky není možné. Budete muset se svým vozidlem neplánovaně do autoservisu, a to vás bude stát peníze, které jste mohli klidně použít na něco užitečnějšího.
Pro boj s kunou se obrňte trpělivostí
Jak se zbavit kuny v autě, když se jí odtamtud vůbec nechce? Nejlepší by bylo, kdyby se kuna vašemu automobilu obloukem vyhýbala. Když zapátráte na internetu, najdete pár osvědčených babských rad. Kuny se bojí lidí a psů a mají z nich respekt. Raději se jim vyhýbají. Co takhle použít lidské vlasy nebo psí srst? Mělo by to kunu odlákat od vašeho auta do uctivé vzdálenosti. Proto až se příště necháte ostříhat, nebo budete vyčesávat psa, schovejte si ustřižené vlasy či srst na horší časy a pak je použijte jako odpuzovač lesní šelmy.
Pachový ohradník proti kunám
Nevěříte-li babským radám a raději byste si koupili něco průmyslově vyráběného, pak sáhněte po pachovém ohradníku z netoxického materiálu. Antifer proti kunám je přípravek na bázi nízkých mastných kyselin. Spolehlivě kunu odláká pryč od vašeho vozidla. Vylučuje totiž zápach, který se kunám vůbec nelíbí, tudíž se automobilu raději s uctivostí vyhnou. Což je také účel použití Antiferu. Jeho aplikace je vcelku jednoduchá. Vezmete nasákavou hadru nebo buničinu a přiměřené množství Antiferu na ně aplikujete. Hadru pak uložíte do prostoru motoru. Nikdy nestříkejte Antifer přímo na motor. Během aplikace přípravku Antifer proti kunám je vhodné nějakým způsobem chránit oděv a také ruce ochrannými rukavicemi. Při potřísnění kůže nebo zasažení očí jako první pomoc použijte vodu a vše důkladně opláchněte.