Když potřebujete upravit trávník nebo ořezat stromy

sekání trávy

Chloubou v okrasné zahradě je také trávník. Jeho pěstování vypadá na první pohled jako snadné. Aby však trávník vypadal opravdu dobře, je třeba o něho pravidelně pečovat. To znamená nejen sekat, ale i hnojit a zbavovat ho odumřelých částí a mechu.

Jak na pěstování trávníku

Než trávník vysadíte, musíte si ujasnit, na co bude používaný. Jako okrasný okolo domu, nebo si na něm budou hodně hrát děti či dokonce sportovat? Podle toho byste měli vybrat vhodné travní osivo – univerzální, parkové nebo pro sport. Před výsevem byste měli půdu správně připravit, a to prokypřit do hloubky a zbavit nežádoucího plevele. Na škodu není ani dopřát jí hnojivo. Jakmile trávník vysejete, je třeba ho pravidelně zavlažovat každý den. Obvykle do 2 týdnů po výsevu již semena klíčí. První sečení trávníku probíhá při výšce 7 až 8 cm, což může být 4 týdny po výsevu.

Proč byste měli používat vertikutátor

Pravidelné sečení trávníku je základem, který by měl zvládat každý aktivní zahrádkář minimálně jednou týdně. Jenže to obvykle nestačí. K tomu, aby byl trávník opravdu pěkný, měli byste ho obdělávat také vertikutátorem, jímž docílíte hustého a sytě zeleného trávníku. Cílem vertikutace je odstranění plsti a provzdušnění vrchní vrstvy travního porostu, tedy zbytků posečené trávy, plevele nebo mechu.

Při péči o trávník je možné využít i služeb profesionálů

Péče o trávník zabere docela hodně času. Chybí-li vám, nabízí se možnost požádat o spolupráci profesionální firmu, která se sečením trávy zabývá. Pokud žijete v Olomouckém kraji, vyzkoušejte RDServis Bc. Dušana Rozbroje. Zvládne sekání trávy Prostějov a Šternberk včetně zakládání trávníku, modelace terénu, výsadby a údržby dřevin. Pro firmu není problém ani sekání a mulčování vysoké trávy na neobdělávaných pozemcích. Ušetří tak hodně práce jejich majitelům.