Jak vybrat ten správný pelíšek pro psy

Přestože spousta chovatelů dovolí svému psímu kamarádovi sdílet s ním lidské lůžko v ložnici nebo v obývacím pokoji, měl by mít pes vlastní místo, kde bude odpočívat a které bude pouze jeho. Na chovateli je pak rozhodnutí, jaký typ pelíšku pro psy zvolit. Kdyby to záleželo jen na psovi, ten se někdy spokojí s málem a lehne si klidně i na holou podlahu a hlavu si opře o odložené pánovy přezůvky.

Pelíšek s okrajem, nebo bez něho?

Malá psí plemena si ráda hoví na pelíšku, do kterého se mohou zavrtat, stočit do klubíčka a který jim svým zvýšeným okrajem poskytuje pocit bezpečí. Může se jednat o měkké košíky oválného tvaru nebo kulaté, jakým je například pelíšek BiaBed. Snadno se čistí díky materiálu, ze kterého jsou vyrobené. Pelíšek pro psy z umělé kůže bez toxických ftalátů je nejen esteticky vzhledný výrobek, ale také praktický a hygienický. Proto ho často používají chovatelé i pro odchov štěňat.

Někteří psi dávají přednost se pohodlně rozvalit na bok a natáhnout končetiny. Pro takové je lepší zvolit pelíšek bez okraje, jenž by psovi překážel v pohodlném odpočinku. Matrace s extra odolným povrchem je dokonce vhodná i pro pejsky, kteří trpí ortopedickými problémy a snadno si otlačí klouby. Proto by měl pelíšek pro psy respektovat i velikost psa. Pro staršího psa, který už trpí různými neduhy stáří a má horší termoregulaci těla, by chovatel měl zvolit pelíšek, který bude nejenom měkký, ale i hřejivý.

Zvolte stylový doplněk bytu

Chovatel obvykle vybírá pelíšek pro psy s ohledem na zařízení svého bytu. Nechce přeci, aby ho psí pelech nějak hyzdil. A na chovatele, kteří upřednostňují design, který by byl současně estetickým bytovým doplňkem, myslí také výrobci pelíšků pro psy a jejich návrháři. Protože psovi je ve skutečnosti jedno, jestli bude mít potah pelechu s kohoutí stopou nebo barevnými velkými květy. Pro něho je důležité, že se mu bude na pelíšku dobře ležet a nabírat síly na další prima zábavu se svým páníčkem.